KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Färglitografi 14346041
nr 1434 6041
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Signerad, numrerad 138/260, daterad1971. Färglitografi, bildmått: 59x48cm, yttermått inklusive ram: 83x61cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:36:54
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes